Hizmetlerimiz
Konumuzda hep TEKNOLOJİK ÖNDER olmayı hedefledik.
MANYETİK REZONANS GÖRÜNTÜLEME (MR)

Son teknolojik donanıma sahip MR cihazımız ile tüm standart MR tetkikleri yanı sıra memede MR eşliğinde tel ile işaretleme/biyopsi, MR defekografi, Multiparametrik prostat MR, ve kanserli hastalarda tüm vücut MR taraması gibi özellikli ve ileri MR tetkikleri de yapılmaktadır.

Piyasadaki cihazlara kıyasla daha sessiz çalışması ve bazı tetkiklerde baş cihaz dışında iken tarama yapabilmesi sayesinde kapalı alan korkusu ya da panik atak gibi nedenlerden dolayı MR çektiremeyen hastalar için oldukça konforludur.

Güzel bir manzaraya eşliğinde müzik dinleyerek tetkik yaptırmanın ayrıcalığını keşfedin. Kendinizi özel hissedeceksiniz...

Hakkimizda Resim
TOMOSENTEZ (3 BOYUTLU) DİJİTAL MAMOGRAFİ

Meme Kanserinin erken tanısında kullanılan en önemli yöntem mamografidir.

Tomosentez (3 boyutlu) Dijital Mamografi günümüzdeki en ileri mamografi tekniğidir. Bu sayede meme dokusu 3 boyutlu olarak incelenmekte ve çok küçük kitleler bile tespit edilebilmektedir.

Günümüzde dünyada yavaş yavaş tüm mamografi cihazları Tomosentez (3 boyutlu) Dijital Mamografi ile yenilenmektedir. Lamed Görüntüleme merkezi 2012 yılında İzmir’in ilk Tomosentez (3 boyutlu) Dijital Mamografi cihazını almıştır. Halen İzmir de özel sektördeki ilk ve tek Tomosentez (3 boyutlu) Dijital Mamografi olma özelliğini korumaktadır.

Tomosentez (3 boyutlu) Dijital Mamografide diğer mamografilere göre, meme dokusu daha az sıkıştırılır. Radyasyon dozu daha düşüktür.

Lamed Görüntüleme merkezinin tecrübeli ve güleryüzlü teknisyenlerinin ellerinde, son teknoloji Tomosentez (3 boyutlu) dijital mammografi cihazı ile düzenli mammografik kontrollerinizi maksimum konforda yaptırabilir ve erken tanı şansınızı arttırabilirsiniz.

Hakkimizda Resim
RENKLİ DOPPLER ULTRASONOGRAFİ

Günümüz modern tıbbında Ultrasonografi/Doppler USG tetkikleri radyasyon olmaması ve diğer tetkiklere oranla daha kolay ulaşılabilen tetkikler olmaları itibari ile çok yaygın kullanılan tetkiklerdir.

Ultrasonografi ve Doopler USG konusunda en önemli noktalar cihaz ve cıhazı kullanan doktoru bilgi ve deneyimidir. laMED Görüntüleme Merkezi, kurulduğu ilk günden itibaren en üst segment ve yüksek teknoloji cihazları bünyesinde bulundurmuştur. Mevcut cihazları sürekli yenilenmiştir. Halen Siemens S2000 ACUSON ve Esaote MyLabClassC marka cihazlar, dörder adet yüksek rezolüsyonlu probları ile, kullanımdadır.

Uzman hekimlerimizin deneyimli ellerinde, üst düzey cihazlarımızda boyun damarları, tiroid bezi, meme, karın içi organlar ve bacak damarları detaylı olarak incelenir ve raporlama tetkik sırasında gerçekleştirilir. Sorunlarınızın en iyi koşullarda, en kısa sürede ve en güvenilir şekilde çözülmesi için doğru adres Lamed Görüntüleme Merkezi....

Hakkimizda Resim
KEMİK DANSİTOMETRİ

Kemik Yoğunluğu ölçümü çok kolay bir işlemdir. Kişi sırt üstü yatarken, sistem 8 dakika gibi kısa bir sürede ülçümü gerçekleştirir.

Lamed Görüntüleme Merkezi'nde, kemik yoğunluğu ölçümü, son teknoloji General Electric/LUNAR cihazı ile yapılmaktadır. Kullanılan yöntem, dual-enerji X-ray absorbsiyometri yöntemi olup, son derece düşük, göz ardı edilebilecek seviyede bir radyasyon söz konusudur.

Lamed Görüntüleme Merkezinde, konusunda deneyimli teknisyenlerin güleryüzlü yaklaşımı ile temiz ve ferah bir ortamda kemik dansitometri işleminizi yaptırdıktan hemen sonra raporunuz hazırlanır. Ayrıca arşiv imkanı sayesinde önceki tetkikleriniz ile karşılaştırma yapılarak mevcut problemlerde ilerleme olup olmadığı ortaya konur. Kemik Erimesi/Osteoporoz hissedilemez ancak test edilebilir. Sağlıklı iken kontrollerinizi ihmal etmeyin…

Hakkimizda Resim
DİJİTAL RÖNTGEN

Radyografi veya diğer adıyla Röntgen tetkiki en eski ve en çok bilinen tıbbi görüntüleme tekniği olup X ışınları ile yapılmaktadır.

Aynı fotoğraf teknolojisinde olduğu gibi, radyolojide de filmler yerini dijital ekranlara, CD ve DVD kayıtlarına bırakmıştır. Bu sayede daha detaylı/kusursuz görüntüler elde edilirken arşivleme imkanı kolaylaşmıştır.

Dijital röntgen konvansiyonel sistemlere göre daha düşük dozda X ışını kullanmaktadır.

Lamed Görüntüleme merkezinde son teknoloji dijital röntgen ile her türlü röntgen incelemesi en uygun şekilde yapılmaktadır.

Yeni teknolojilerin güvenli ve konforlu ortamı sizleri bekliyor.

Hakkimizda Resim
BİYOPSİ UYGULAMALARI

Biyopsi, mikroskop altında incelenmek üzere canlıdan belirli bir sıvı veya doku örneğinin alınmasıdır.

Elle muayenede, bazı laboratuar testleri sonucunda veya radyolojik incelemelerde saptanan problemli sahalara (kanser kuşkusu?) uygulanır.

Tanı koymak amaçlıdır. Tedavi edici değildir. Dolayısı ile alınan sıvı veya doku örneği mutlaka patoloji laboratuarına uygun koşullarda gönderilir.

Hakkimizda Resim